fbpx
7 C
Skopje

Совети за кладење на хокеј

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Кладење на хокеј е несекојдневно за овие простори, но тоа е многу популарно во Северна Европа и Канада. За сите љубители на кладењето на фудбал, овај спорт ќе биде интересен и им препорачуваме да го додадат во списокот. Со контролирана и одговорна игра хокејот може да претставува забавен начин за кладење, а оние со подлабоки познавања на хокејот може да остварат и добар профит.

За сите оние на кои стандардните спортови како фудбал и кошарка им имаат здосадено, хокејот е вистинско освежување. Покрај тоа што е забавен тој е и доста профитабилен. Една од причините за неговата профитабилност е тоа што поголем дел од тимовите во хокеј се изедначени. Реалниот износ на заработка на него е повеќе од добар. Па дури и со кладење на омилениот тим, може да направите профит поголем од онај во фудбал.


———————————————————
САМО УШТЕ 2 ДЕНА!
200% бонус до 200 EUR екслузивно во 10Bet казино!
1.Најавете се на казиното на 10Bet или креирајте сметка ТУКА
2.Направете уплата над 20 евра со промо кодот 200PHANTOM
3.Добијте 200% до 200 евра бонус
Регистрирај се на 10Bet казино 
———————————————————


кладење на хокеј

НАЧИНИ ВО КЛАДЕЊЕТО НА ХОКЕЈ

Во кладење на хокеј најпопуларен тип на кладење е „moneyline“ кладење или уште познато како чисто кладење. Ако тој што се клади на хокеј е доволно искусен и следи, може да оствари добар профит на овај начин. Хокејот најпопуларен е во Канада па многу освен што ги бодрат своите тимови тие и се кладат на нив. Во остатокот од светот хокејот како начин за кладење станува многу популарен благодарение на интернетот. Па така од кој било дел на светот може да се кладите на хокеј и да имате пренос во живо. Но сепак запомнете дека се работи за пари кои може лесно да се изгубат.

Moneyline кладењето е најпопуларно затоа што може да се кладите на победникот директно. Па така и вашата добивка може да ја подгнете одма по завршување на натпреварот. Ова е многу поедноставно од спортовите каде мора да се додава хендикеп со цел да се изедначат тимовите.

Најпозната лига во холеј е Националната Хокеј Лига во Северна Америка. Овде се работи за хокеј на мраз, а НХЛ се состои од 30 тимови, кои се од САД и Канада. Секој тим игра 82 натпревари во сезона, и тоа 41 натпревар на домашен и 41 на гостински терен. Па така како најдобра опција во кладењето на хокеј за повеќето претставува токму оваа „мејнстрим“ лига.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Цеца не можеше да се воздржи: Внукот Жељко ја доведе до солзи

Хит на Интернет... Светлана Цеца Ражнатовиќ секој слободен момент го поминува со внукот Жељко и ужива со него, а што прават и како се забавуваат...

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...
- Advertisement -