21 C
Skopje

Совршени мажи не постојат, но постои еден кој е совршен за тебе

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Тој не е совршен. А не си ни ти. И вие двајца никогаш нема да бидете совршени.

Но, ако може да те насмее барем еднаш, да направи да размислиш два пати и признава дека е човек и дека прави грешки, држи се за него и предај му се целосно.

Тој нема да ти цитира поезија, нема да мисли на тебе во секој момент, но ќе ти даде дел од себе за кој знае дека можеш да го скршиш.

Немој да го повредуваш, немој да го менуваш и не очекувај повеќе од она што може да ти даде.

Не анализирај. Смеј се кога ќе те прави среќна, викај кога ќе те излудува и нека ти недостасува кога не е покрај тебе. Кога имаш љубов, сакај со цело срце.

Совршени мажи не постојат, но постои еден кој е совршен за тебе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -