fbpx
4 C
Skopje

Спајсер: Нема докази дека руски хакери влијаеле на изборите во САД

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Претседателот Обама протера 35 руски дипломати и воведе санкции за две руски разузнавачки агенции за наводна вмешаност на Кремљ во хакирањето.

Портпаролот на Доналд Трамп изјави дека не постои доказ дека руски хакери влијаеле на резултатот од претседателски избори во САД, истакнувајќи дека би било неодговорно да се донесуваат заклучоци пред да се достави конечниот извештај.

„Не постои доказ дека влијаеле на изборите“, рече Шон Спајсер, кој е назначен за портпарол на Белата куќа, од претседателот на САД Доналд Трамп.

Тој за Си- Ен- Ен изјави дека новиот претседател ќе го разгледа извештајот на разузнавчките служби, кој ќе биде завршен до крајот на оваа недела. Во саботата Трамп предупреди дека не смее да се избрзува со обвинувања против Русија за хакерските напади врз електронските пошти во Сад, пренесоа агенциите.

Републиканецот Џон Мекејн, претседател на Сенатот за вторникот закажа седница за сајбер закани. Новиот конгрес, избран на 8 ноември, во вторникот ќе ја презеде својата функција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -