fbpx
3 C
Skopje

Спасовски се надева дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го промени кандидатот – ако не, ќе нема избори?

АКТУЕЛНО

Премиерот на техничката влада Оливер Спасовски, денеска изјави дека техничката влада мора да биде формирана на 3-ти јануари.

Побара од опозицијата да го почитува уставот кога станува збор за избор на технички министер за внатрешни работи.

„Мора да има техничка влада на 3. јануари, бидејќи на 12 април се изборите“, рече денеска Спасовски.

Повеќе за ова погледнете во прилогот на ТВ 21:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -