fbpx
5 C
Skopje

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

АКТУЕЛНО

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија и Израел се забележани повици за самоповредување на малолетни лица.

Апелирам до граѓаните, особено до родителите да обрнат внимание на активностите на своите деца на социјалните мрежи.

Спорeд досегашните сознанија, вакви повици нема од профили на наша територија ниту од околните држави, но апелираме на будност и надзор со цел да се избегнат било какви несакани случувања.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -