20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Специјалци и кучиња трагачи шест дена ја бараат исчезнатата Марија

Веќе шест денa полицијата трага по 28 годишната Марија Брзакова од струмичко Босилово. Во телефонски разговор за МКД.мк од СВР Струмица велат дека потрагата по жената пријавена за исчезната трае и денес, но детали околу тоа какви активности се преземаат и кој терен се пребарува во интерес на истрагата, од таму не соопштуваат. Во потрагата по жената вклучени се и припадници на Специјалните единица на МВР и кучиња трагачи.

Веќе шест денa полицијата трага по 28 годишната Марија Брзакова од струмичко Босилово. Во телефонски разговор за МКД.мк од СВР Струмица велат дека потрагата по жената пријавена за исчезната трае и денес, но детали околу тоа какви активности се преземаат и кој терен се пребарува во интерес на истрагата, од таму не соопштуваат. Во потрагата по жената вклучени се и припадници на Специјалните единица на МВР и кучиња трагачи.

Она што официјално се знае за овој случај е дека за исчезнувањето на Марија полицијата ја известил нејзиниот сопруг. Тој на полициските службеници им кажал дека неговата сопруга излегла од домот и повеќе не се вратила.

Ова семејство тогаш и ја губи трагата и уште не знаат каде е Марија која е сопруга и мајка.

Утрото кога излегла од својот дом, таа била облечена во тренерки во темна боја, на нозете имала патики или влечки, со себе не носела ташна, мобилен или било каков документ. Висока е околу 160 сантиметри, средна градба, со долга костенлива коса.

Од СВР Струмица кој ја водат потрагата по жената додаваат дека кога ќе има официјални информации за овој случај јавноста ќе биде информирана.

Извор: МКД.МК

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.