fbpx
-5 C
Skopje

Споделуваме со вас 7 најдобри начини како уште повеќе да уживате во омилената секс-поза!

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Нека влезе плитко 

Мажите во оваа поза побрзо доживуваат оргазам, затоа тој нека влегува поплитко, а тоа ќе го зголеми и вашето задоволство  бидејќи првата третина од вагината е многу почувствителна од преостанатиот дел.

Удрете го по задникот 

Некои сметаат дека тоа дава една нова димензија на оваа поза. За почеток вие плеснете го него, а потоа и тој вас.

Бидете уште пожестоки 

Прекрстете ги нозете и уште посилно стиснете го неговиот пенис, ќе уживате и двајцата.

Ослободете ги своите фантазии 

Со оглед на тоа што не се гледате лице в лице, нема ништо лошо во тоа вашиот мозок да одлета во светот на фантазијата. Задоволете ги своите фантазии и доживејте го оргазмот на свој начин.

Користете и вибратор

Лесната вибрација во делот околу вашиот клиторис ќе ви биде незаборавна.

Останете опуштени 

Одлична работа во оваа поза е што вашиот партнер многу лесно со својот пенис ќе ја допира вашата Г-точка. За да го зголемите уживањето, главата спуштете ја што подолу, а кренете ги колковите.

Активирајте се

Додека уживате во заедничкото возење, со своите прсти надразнувајте го вашиот клиторис и доживејте двојно уживање. Не ги заборавајте и неговите тестиси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -