fbpx
4 C
Skopje

Според документи на ЦИА: Хитлер е виден жив во 1955 година во Боливија

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Адолф Хитлер не загинал за време на преземањето на Берлин од Црвената армија. Тоа се тврди во извештај на агент на ЦИА кој работел во Јужна Америка со датум од 1955 година. Агентот со кодно име CIMELODY-3 претставува и индиректен доказ за своите зборови, освен направениот писмен извештај. Тој се потпира на сведоштво од војник од СС, кој тврди дека се состанувал со Хитлер во Боливија.

Поранешниот припадник на СС работел во холандско бродоградилиште во Венецуела и секој месец навистина патувал до Боливија. Тој за своите средби со Хитлер му раскажал на посредник, кој  од своја страна ги пренел на агентот на ЦИА.

Кога на војникот му биле побарани директни докази за неговите зборови, тој испратил фотографија, на која се гледа маж со надворешна прилика со Хитлер.Според сведокот, сликата е направена во Боливија, град Тунха во 1954 година. Подоцна човекот од сликата ја напуштил Боливија и заминал за Аргентина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -