fbpx
10.8 C
Skopje

Спремајте си пуканки. Утре ТВ ДУЕЛ меѓу Мицкоски и Заев!

АКТУЕЛНО

Mакедонската телевизија утревечер, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

ТВ дуелот минатата недела го побара лидерот на опозициската партија, а фрлената ракавица веднаш беше прифатена од премиерот. За организатори на овој прв ТВ дуел меѓу првите луѓе од власта и опозицијата по повеќе години, првично се пријавија три телевизии.

Сепак, домаќин на ТВ дуелот ќе биде Стојан Трпчевски, уредникот на Информативната редакција на МТВ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -