fbpx
6.8 C
Skopje

Среќни два знаци: Еве на кои хороскопски знаци до крајот на август им се враќа старата љубов

АКТУЕЛНО

Откријте дали сте баш вие меѓу припадниците на зодијакот кои во текот на овој месец имаат шанса за своја љубовна реприза…

Лав

Голема љубовна шанса ве чека на работното место доколку сте сами и не излегувате често. Може да се вљубите во Овен или Стрелец кои се во вашето работно опкружување. Во вашиот живот може да се врати некој од вашето минато бидејќи Сатурн дава таква можност. Не е лоша кај вас емотивната приказна веќе некое време, па искористете ја бидејќи можете да се вљубите „до уши“. Во основа ќе бирате исполнети партнери кои се многу успешни во она што го работат.

Стрелец

Кога е во прашање емотивната страна не мора да драмите ако сте сами бидејќи некој од вашето семејство може да ви биде одличен советник кога станува збор за одредена личност. Можете да влезете во врска со паранешниот, бидејќи се уште сте под влијание на ретроградноста, која не дозволува нешто ново да ви се случи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -