fbpx
-2 C
Skopje

Српски пулмолог: Вакцината на Бил Гејтс е многу лоша, јас таа не би ја примил

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Српскиот пулмолог Бранимир Несторовиќ кој стана многу популарен по неговата изјава дека коронавирусот е најсмешниот вирус, денеска изјави дека правењето на вакцина за корона вирусот оди по лош пат, а таа што ја прави фирма на Бил Гејтс е многу лоша.

„Од 15 лица кои ја примија таа вакцина, врз три имаше тешко дејство. Јас таа не би ја примил. Се работи за вакцина која се обидува да ја промени генетиката за да бидеме отпорни на Ковид-19. Но, тоа е тешко, затоа што секој вирус мутира“, истакна Несторовиќ.

Како Бог ве молам живејте го својот живот. Сите ќе го дочекаме април месец а во месецот април ќе излезат сончеви uv зраци, вие ќе имате полно витамин D во организмот што ќе му помогне дополнително на имунитетот и вирусот ќе го снема, порачуваше Доктор Несторовиќ пред повеќе од месец дена.

Не можам да верувам дека народот кој преживеа санкции, бомбардирање, малтретирања ги уплаши најсмешниот вирус во историјата на човештвото, рекол професор доктор Бранимир Несторовиќ раководител на пулмонологија и алергологија при Тирчова.

Тој на состанокот на претставниците на сите здравствени и други институции кои учествуваат во борбата против корона вирусот во соседна Србија, бил против нарачување на маски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ: ИМ НЕМА КРАЈ НА ТРАГЕДИИТЕ: ПОЧИНA ПОЗНАТИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ПОРАНЕШЕН КОШАРКАР – Миленко Савовиќ!

Во само неколку дена и трет голем спортист од просторот на поранешна СФР Југославија прерано го напушти овој свет. По ракометарот Златко Сарачевиќ и фудбалерот...

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...
- Advertisement -