fbpx
14 C
Skopje

Српскиот претседател Вучиќ заврши во болница – за неговата здравствена состојба известија рано српските медиуми

АКТУЕЛНО

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доцна синоќа бил примен во болница поради кардиоваскуларни проблеми.

Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

Вучиќ пред само недела дена беше во С. Македонија каде се сретна со премиерот Заев и албанскиот премиер Еди Рама.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -