fbpx
6.8 C
Skopje

Срцето да ти заплаче: Боби од село Слатина ја пее „Имала мајка девет сина“ како никој досега!

АКТУЕЛНО

Видео од прославата на големиот православен празник Свети Талалеј во селото Слатина – Македонски Брод, го обиколи интернетот.

Се работи за изведба на песната “Имала мајка девет сина” oд Васка Илиева, а Боби ја изведе речиси како неа.

Со длабока емоција и со глас сличен на оној по кој ја паметиме Васка Илиева, Боби ги оставил без зборови сите присутни, а богами и сите кои го погледнале видеото.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -