fbpx
1 C
Skopje

Стаменковска: СДС ги приватизираше во криминална транзиција претпријатијата кои беа синоним за Градот Скопје

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

СДС ги приватизираше во матна и криминална транзиција претпријатијата кои беа синоним за Градот Скопје. Скопски пазар, топлификација и многу други.

Таквата криминална продажба се случи и со фармацевскиот гигант „Градски Аптеки“, каде имотот отиде кај сопствениците на веледрогериите блиски до СДС.

Тогашната влада на СДС водејќи се од крајно лукративни прични и без никаква економска оправданост, донесе одлука и да го продаде фармацевскиот гигант „Градски Аптеки“ кое имаше преку 40 аптеки во нивна сопственост на атрактивни локации низ градот, за багателна цена.

Криминалната продажба на „Градски Аптеки“, заврши со масовни отпуштања на вработените во овој фармацевтски гигант, а со милионски профити за веледрогериите кои станаа негови сопственици.

Денес истите луѓе кои донесоа затворање на градски аптеки ветуваат живот во Скопје. Тие значат криминал, грабеж и незаконие во Град Скопје.

Граѓаните нема да дозволат криминалната приватизација и пустош кој СДС го остави во минатото, повторно да се случи.

Времето на лагите и празните ветувања заврши“, изјави Невенка Стаменковска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -