14 C
Skopje

Стигна уште една потврда – Штербик си оди во Вардар и се враќа во поранешниот клуб

АКТУЕЛНО

Шпанскиот медиумски гигант „Марка“ кој што ретко греши, ако не и никогаш, пласираше денес една информација и тоа како интересна за македонската спортск јавност.

Нормално ќе биде да се реализира трансферот, веќе се знае прилично се и договорот е приближно 100 процентно постигнат меѓу двете страни. Во овој момент непознато е тоа само колку години ќе изнесува договорот, – изјави близок пријател на Штербик во изјавата за „Марка“.

Ова е уште една потврда по оние пишувања на низа медиуми во Унгарија дека Штербик ќе се врати во Веспрем, клубот каде што настапуваше од 2001 до 2004 година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...
- Advertisement -