fbpx
7.7 C
Skopje

СТИГНА ЗАКАНА И ДО МЕСИ И НЕЈМАР: Нема да уживате во безбедноста се додека не живееме сите во муслимански земји

АКТУЕЛНО

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Ниту помалку, ниту повеќе, туку директна закана кон Лионел Меси

https://twitter.com/NewsITN/status/976089558600376320?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Ffudbal%2Fsvet%2Fbolna-i-morbidna-zakana-od-isis-pred-sp-cel-na-teroristite-se-mesi-i-nejmar-foto

Исламската држава не престанува со своите закани за терористички акции. Овој пат, на мета на заканите се и фудбалските ѕвезди Лионел Меси и Нејмар. Тие, уште пред шест месеци најавија напади во пресрет на СП.

Сега на удар на ИСИС пак се две најголеми фудбалски ѕвезди – Лионел Меси и Нејмар. Пред четири месеци, овие двајца поранешни соиграчи од Барселона, а први ѕвезди на јужноамериканските великани Аргентина односно Бразил беа на сликите што терористите ги објавија преку свои канали. На првата од очите на Меси тече крв, а на втората Нејмар клечи на колена, а теротист се спрема да му ја отсече главата.

Нашите зборови се тоа што го гледате, не тоа што ќе го слушнете. Само вие причекајте, чекаме и ние“
Нема да уживате во безбедноста се додека не живееме сите во муслимански земји“ стои во пораките односно заканите од ИСИС до фудбалските ѕвезди.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...
- Advertisement -