fbpx
6 C
Skopje

Стоилов распали на фејсбук: И вашите деца го дишаат истиот воздух

АКТУЕЛНО

Ракометарот на Македонската ракометна репрезентација и капитен на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов реагира на енормното загадување на воздухот, во ситуација кога зимата се уште не е дојдена.

Стоилов во својот пст на Фејсбук ги потсетува властите дека и нивните деца го дишат истиот загаден воздух, алудирајќи дека треба да се преземат итни мерки затоа што со канцерогениот воздух се загрозуваат животите на сите, особено на децата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -