fbpx
5 C
Skopje

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

АКТУЕЛНО

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив порака во инбокс од човек кој ниту го знам ниту го познавам, кој ја пронашол и веднаш ме контактираше на фб. Јас во тој момент не знаев дека ја имам изгубено и во паника сакав да тргнам веднаш до местото за да си ја земам, но тој не сакаше и за 5 минути ми ја донесе пред кафичот во кој седев. Е тоа е хуманост и голем гест.

Тоа е соживот! Уште еднаш јавна благодарност од срце до Nimet Ajdini.

,,The greatness of humanity is not in being human, but in being humane.” – Mahatma Gandhi

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -