19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Стојанче Ангелов со легендарен предлог до Камиловски во емисија: Ајде да се наредиме со динамит па да видиме кој е десничар (Видео)

Втората битна работа која не ја пратите е реформата која ја бара Макрон. Тоа не е нешто ново и тоа ако го следите ќе видите дека под точки се реализира. Првата точка е дека Европа ќе се распадне односно не може да остане во една таква форма каква што е. Еве го Макрон најавува дека тоа ќе биде така.

Се е договорено и ова е мачкање на очи. Ние треба да се свртиме кон самите себе. Имаме луѓе кои седат за кебапчиња во затвор. Ова го рече Марјан Камиловски во гостувањето на Само Вистина и притоа му рече на Стојанче Ангелов дека е левичар, по што доби понуда од генералот.

Јас сум поцврст десничар од вас, каков левичар. Ајде да се наредиме со динамити и да се дигнем некаде во воздух. По ова Ангелов се насмеа и рече дека ова е шега и го праша Камиловски ако Ванчо Михајлов и Тодор Александров биле прагматични како Камиловски каде би било ВМРО.

Емисијата во продолжение:

„Само Вистина“ 19.11.2019

„Само Вистина“ со Стојанче Ангелов и Марјан Камиловски – Кој е на правиот пат?!

Posted by Канал 5 Телевизија on Tuesday, November 19, 2019

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.