17 C
Skopje

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ води со 100.000 гласови пред СДСМ

АКТУЕЛНО

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Главната анкета ќе биде на 12 април. Многу пати се случило анкетите пред избори да не се реални. Често граѓаните на телефонските анкети не сакаат да кажат за кого би гласале. Треба да ги оставиме граѓаните да слушнат кој што им нуди и да одлучат на 12 април. Знаете граѓаните се уморни веќе, рече пратеничката Дафина Стојаноска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на дебатата на телевизија 24 говорејќи за анкетите во контекст на претстојните пaрламентарни избори.

Стојаноска укажа дека според анкетите ВМРО-ДПМНЕ нема водство од 80 илјади гласови, туку од 100 илјади гласови во однос на СДСМ.

-Но, тоа не значи дека треба да спиеме на тоа уво дека СДСМ се слаби. Ние продолжуваме со работа. Одиме повторно на терен и одиме на победа, тоа е сигурно, посочи Стојаноска.

Таа укажа дека народот во овој период од три години на власт виде што прави СДСМ.

-Вие не направивте ништо. Ги споменавте докторите им велите дека земаат 100 илјади денари плата. Не земаат ги лажете. Вие живеете во вашите лаги. Не да лажете, туку требаше да отворате фабрики, да го подобрите животот, му посочи Стојаноска на пратеникот Костадин Костадинов од редовите на СДСМ кој беше дел од дебатата на телевизија 24.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Секој гледа во туѓиот двор: Порака за Жан Митрев која покрена лавина од реакции на фејсбук

Поракава веднаш стана вирална и се уште многумина ја споделуваат и коментираат на социјалните мрежи. Откако во медиумите се проструи вест дека синот на Д-р...

Апасиев: Ај бркај работа – кој мислите дека сте вие, ќе тепате

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев денеска повторно покажа недолично однесување за функцијата којајаима, откако на прашање на новинар му одговори...

Заев се сретна со Мицотакис: Грција останува силен лобист и поддржувач на нашата земја

Партнерството засновано на доверба и пријателство го трансформиравме во сојузништво со членството на нашата земја во НАТО, а Грција останува силен лобист и поддржувач...

Бугарскиот новинар Крастев: Ќе биде голема грешка ако Бугарија ја блокира соседна Македонија на патот кон ЕУ

Николај Крастев, бугарскиот новинар, долгогодишен дописник од Западен Балкан и аналитичар, смета дека ќе биде голема грешка доколку Бугарија го блокира патот на Македонија...

Мајките на породилно ќе протестираат: Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам

Мајките на породилно ќе протестираат: „Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам” Мајките кои се на породилно отсуство в четврток ќе...
- Advertisement -