fbpx
23.8 C
Skopje

Столтенберг: Илузија е да се зачлените во НАТО без договор за името

АКТУЕЛНО

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг изјави дека идејата дека може да се отфрли договорт за името, а Македонија да се зачлени во НАТО е илузија.

-Знам дека ова прашање е тешко, но 10 годиони ве чекаме. 29 сојузници заедно со Грција одлучија да се поканат, но без спогодба за името нема членство во НАТО – изјави Стотенберг како одговор за новинарско прашање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -