fbpx
4.8 C
Skopje

Страшна сообраќајка кај Скопјанка вечерва – се искршија 4 возила, има повредени

АКТУЕЛНО

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата кај Скопјанка во населбата Аеродром, а неколку лица се повредени, пишува Независен весник.

Учесници во несреќата се четири автомобили.

Три од патничките возила штотуку тргнале на семафорите, а тогаш во нив со голема брзина влетал четвртиот автомобил.

Наскоро се очекуваат повеќе информации

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -