fbpx
6 C
Skopje

Судбината на Милан го растажи регионот – Карлеуша направи нешто за кое и симнуваат капа

АКТУЕЛНО

Судбината на Милан Јевтиќ ја расплака цела Србија, но и регионот. Тој имал само 20 дена кога родителите го оставиле, а го одгледала неговата баба.

Кога жената починала, тој останал сосема сам на светот. Тој е студент, никогаш не паднал испит на Факултетот по Медицина, и секогаш стоел цврсто на нозе пред сите лоши нешта во животот.

Откако тој ја раскажа својата приказна во „Живот прича”, Јелена Карлеуша му се јавила и му рекла дека за се што му треба таа ќе биде тука и слободно може да и се обрати за помош.

За ова цел регион и симнува капа на пејачката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -