7.6 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи...

Судот одлучи: Рамуш Харадинај на слобода

Францускиот суд одлучи да го ослободи поранешниот премиер на косово Рамуш Харадинај, Водачот на ОВК денеска е пуштен од притвор, но му е забрането да ја напушта Франција до одклуката на судот за екстрадиција во Србија.

Тој е пуштен со кауција, истотака му е одземен пасошот и му е наложено двапати неделно да се пријавува во полициската управа.

Србија пред два дена испрати барање до Франција  за екстрадиција на Харадинај, а денеска и барање за испраќање на целата документација и новите докази.

Поранешниот премиер на Косово се товари за случувањата кој се случувале од март до септември 1998 исто така и за воените злосторства и во Србија 1999 година.

 

Latest Posts

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи...

АКТУЕЛНО

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи...

Еден знак е убедливо најдобриот сопруг во хороскоп

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите знаци на Зодијакот. Тој е нежен, добродушен и верен и никогаш нема да го занемари...

Ние сме НАТО – Од Словенија со порака: Дониравме маски и ракавици на барање на Владата на Северна Македонија

На сајтот на Министерството за Одбрана на Република Словенија е објавена донацијата која стаса кај нас вчера, истата е во вредност од 110.000 евра. На...

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.