fbpx
10 C
Skopje

Судот пресуди: Ги ценеше сите околности околу осудителната пресуда на Зоран Милески Кичеец – три години затворска казна

АКТУЕЛНО

Откако вчера ја призна вината за своето дело, Зоран Кичеец Милески денеска се најде пред судот на правдата.

Во текот на минатиот ден откако го слушна воведниот говор на јавниот обвинител од основото обвинителство за организиран криминал и корупција, призна вина за делото за кое се товари.

Судот откако се увери дека признанието е доброоволно ја донесе следната одлука:

Врз основа на признание вина, обвинетиот Зоран Милески е виновен и добива три години затворска казна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -