25 C
Skopje

Сугаревски: Оваа Влада покажа како се гради во државата, пример за тоа е експресниот пат Штип-Радовиш

АКТУЕЛНО

-Ако оваа Влада покажа како се гради во државата, тоа најубаво може да види за експресниот пат Штип-Радовиш. Изградбата на овој експресен пат е пример како треба да се реализираат капиталните инвестиции во државата, пишува на Фејсбук страната на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

-Динимиката на изградба е одлична и очекуваме да биде завршен и пред рокот предвиден за тоа, во 2021 година. Со изградбата на овој експресен пат ќе го подигнеме животниот стандард на преку 170 илјади жители на Југоисточниот регион и околу 12.000 фирми кои дејствуваат во овој регион. Продолжуваме…..

Ако оваа Влада покажа како се гради во државата, тоа најубаво може да види за експресниот пат Штип-Радовиш. Изградбата…

Posted by Goran Sugareski on Wednesday, May 13, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -