fbpx
9 C
Skopje

Сузана Спасовска се качи на Кинескиот ѕид и запеа на кинески – туристите воодушевени (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Фолк-пејачката Сузана Спасовска напиша дека по 6 илјади искачени скалила се качи на Кинескиот ѕид, па запеа. Додека траеше перформансот на Сузе, воодушевените Кинези и туристи застануваа да ја слушнат песната на фолк-пејачката и ракоплескаа.

Видеото од песната што Сузе ја испеа на Кинескиот ѕид таа го сподели на својот фејсбук-профил.

Посетата на Кина на фолк пејачката, Сузана Спасовска, беше реализирана лани и повторно на специјална покана од кинескиот амбасадор во Република Македонија, Зеншун Вен, со кого фолк-пејачката е долгогодишна пријателка. Сузана е една од ретките кај нас кои го учат кинескиот јазик. Таа раскажа дека кинескиот јазик воопшто не е лесен за учење зашто азбуката се состои од симболи и знаци што не се слични со странските јазиците кои најчесто се учат.

Сузана освен македонските песни, пее и кинески композиции кои често ги изведува при престојот во кинеските градови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -