4 C
Skopje

Сузана Турунџиева открива детали: “Нека им даде Бог се што ми зема мене”

АКТУЕЛНО

Ќерката на писателката и музичар Сузана Турунџиева, Лора, вчеравечер и обелодени на јавноста дека му кажала „да“ на своето момче Филип Наунов, а сега Сузана сподели детали.

– Чудно но вистинито, останав без зборови- вели Сузе. „Им посакувам љубов, голема чиста и долговечна, каква јас никогаш немав. Нека им даде Бог се што ми зеде мене. Филип е прекрасно момче и да имав син ќе беше како него.“, вели Турунџиева и додава дека свадбата ќе биде за многу брзо време.

Купидон си ги зема работите под свое, свадбата ќе биде наскоро а вљубените се на седмо небо од емоции, пишува 7 дена.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -