fbpx
28.8 C
Skopje

СВЕТОТ ВО СОЛЗИ: 6. годишниот навивач на Сандерленд, Бредли го изгуби животниот натпревар!

АКТУЕЛНО

Тажна информација пристигна од Англија. Навивачот на Сандерленд, шестогодишниот Бредли Ловер, ја изгуби битката со туморот.

“После тешка борба нашиот Бредли почина“, соопшти неговата фамилија.

Тој со оваа болест се бори од раѓање. Меѓутоа, болеста се врати и големиот навивач на Сандерленд во последните денови беше во тешка здравствена состојба, а покрај семејството, а покрај него цело време беше англискиот напаѓач Џермејн Дефо.

Неговата мајка веста ја објави на Фејсбук..

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -