fbpx
3 C
Skopje

Таа поминала пекол поради грешка која ја прават сите девојки – никогаш не легнувајте вака

АКТУЕЛНО

Сите жени ја прават оваа грешка пред спиење, а тоа е да не ја вадат маскарата од трепките ако во моментот се уморни или им се спие.

Сепак, со тоа си наштетуваат бидејќи може да настанат сериозни компликации на очите.

Австралијанката Тереза Линч за малку ќе ослепела од оваа навика. Очите и станале иритантни со годините, а капаците тешки, почнале да ја чешаат, па завршила на операција.

И бил дијагностициран тежок облик на коњуктивит кој можел да заврши фатално.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -