fbpx
38.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Талибанци

Лавров: Русија не ги вооружува Талибанците

„САД немаат докази за тврдењата дека Русија ги вооружува Талибанците во Афганистан“, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, цитиран од светските медиуми. Вчера, командантот...

Latest news

- Advertisement -spot_img