25 C
Skopje

Тамара Тодевска со нова песна „Слобода“ – текстот е на Игор Џамбазов (Видео)

АКТУЕЛНО

Тамара Тодевска ја објави својата нова песна „Слобода“. Текстот е на Игор Џамбазов, а музиката ја напиша Роберт Билбилов. Ова е првиот сингл од третиот студиски албум на пејачката, кој треба да излезе до крајот на летото. „Слобода“ има три верзии – македонска и српска и англиска, со наслов „Rise“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -