fbpx
23.8 C
Skopje

Тамара Тодевска со потресен статус се прости од Влатко Илиевски – Друже мој ми го скрши срцето!

АКТУЕЛНО

Пејачката Тамара Тодевска со потресен статус на нејзинот Фејсбук профил се прости од пејачот Влатко Илиевски.

Тие беа блиски пријатели години наназад. Двајцата ја снимија дуетската песна „Гушни ме“.

Рокерот Влатко Илевски ќе биде погребан утре на пладне на гробиштата во Ѓорче Петров.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -