4 C
Skopje

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

АКТУЕЛНО

Актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, објави СДК.

Откако не успеале преговорите за заднички настап со БЕСА на престојните локални избори, Алијансата за Албанците одлучиле во Гостивар да настапат самостојно, а нивен кандидат да биде Таравари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -