27 C
Skopje

Тасев: Времето на Љубчо Георгиевски беше најдобро за бизнисот во Македонија

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Комуникологот Никола Тасев, кој воедно во минатото бил и новинар и директор на Нова Македонија, во интерву за Слободна ТВ вели дека доколку не се создаде атмосфера и не се промени изборниот модел за да дојдат нови сили и да имаме нови сили во парламентот, тогаш ќе имаме не само техничка влада, туку и технички парламент.

Време е за врзување на шамари, доколку овие другиве забегаат. Ние за жал немаме атмосфера да создадеме простор за функционирање на едни такви сили кои би биле коректор на двете најголеми политички партии, вели Тасев.

Тој во најавата потсети дека најдобро време за бизнисот и бизнисмените било времето на Љубчо Георгиевски.

Во интервјуто тој вели дека истите коњ кој беше јаван од ВМРО-ДПМНЕ, сега на тој коњ се качија луѓе од СДСМ.

– Поединци од власта рекетираат слободни луѓе. Дали аферата Рекет се откри. Имаме индиции дека сериозен рекет врз бизнисот е правен. Тој рекет не може да се прави ако нема луѓе од власта.

Целото интервју на Никола Тасев за СЛОБОДНА ТВ погледнете го во продолжение:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Временска прогноза: Следуваат пониски утрински температури

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови за краткотарен...

Ковачев: Македонија се држи до системот на диктатура на Тито

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид...

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...
- Advertisement -