fbpx
11 C
Skopje

Таткото на Ејми Вајнхаус: Нејзиниот дух редовно ме посетува и ме гледа со нејзиното прекрасно лице

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Поминаа шест години од смртта на британската пејачка Ејми Вајнхаус, но според изјавите на нејзиното семејство, таа се уште е присутна. Таткото на Ејми, Мич Вајнхаус тврди дека духот на неговата ќерка често го посетува. Како што раскажува тој, духот на Ејми често седи на ивицата на неговиот кревет во домот во Кент. – Имаме сите свои моменти, особено на нејзиниот роденден на 14 септември. Тешко е тоа. По три години од смртта почнав да размислував дали може да се врати во некаков облик и таа се врати – не физички, но во духовна смисла, раскажува Мич. – Се случуваат многу чудни работи. Нејзиниот дух дојде во мојата соба и седна на ивицата на мојот кревет. Седи тука и ме гледа со нејзиното прекрасно лице. Станувам нервозен кога таа е тука, а Ејми на некој начин ме теши бидејќи знам дека е тука покрај мене. Мич кажува дека непосредно по смртта, Ејми му се појавила во форма на кос, птица која што ја имаше истетовирано на раката. – Недела дена откако почина, бев во куќата на мојата сестра. Беше ноќ, а птиците не летаат ноќе. Кос се удри во прозорецот, па го зедовме во куќата. Се подигна, слета помеѓу нас и започна да пее. Тогаш помислувате дека тоа е само птица, но тоа беше таа. Сигурен сум во тоа, вели Мич. Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011. година во својот дом во Лондон, како последица од труење со алкохол.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Денес 4 декември: Одбележување на еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородиа

Православната црква на 4 декември одбележува еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородица. Овој ден во црквениот календар е обележан...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...
- Advertisement -