21 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Љупчо Николовски: Од Делчево ќе ја пратиме пораката дека ставаме крај на сите остатоци на режимот

Големата победа на 15 јули на СДСМ и на коалицијата „Можеме“ ќе дојде и од Делчево и третата Изборна единица, од тука ќе ја...

Царовска во „Само вистина“: Ние носиме закони со експерти, вие ги носевте ноќе, по 200 во 12 часа

„Законот за недискриминација не е на сила затоа што Ѓорге Иванов не сакаше да го потпише законот и друга причина нема, не е точно...

Ласовска: Ќе ја довршиме гасификацијата во Свети Николе и ќе обезбедиме бесплатен приклучок за гас за секое семејство

Благица Ласовска од Свети Николе му порача на Заев дека го понижи донстоинството на македонскиот народ ги продадовте  македонските национални интереси. Македонскиот идентитет не...

Владата го прогласи 15 јули за неработен, нема да се одработува

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15 јули се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените парламентарни...

Таткото на Ејми Вајнхаус: Нејзиниот дух редовно ме посетува и ме гледа со нејзиното прекрасно лице

Поминаа шест години од смртта на британската пејачка Ејми Вајнхаус, но според изјавите на нејзиното семејство, таа се уште е присутна. Таткото на Ејми, Мич Вајнхаус тврди дека духот на неговата ќерка често го посетува. Како што раскажува тој, духот на Ејми често седи на ивицата на неговиот кревет во домот во Кент. – Имаме сите свои моменти, особено на нејзиниот роденден на 14 септември. Тешко е тоа. По три години од смртта почнав да размислував дали може да се врати во некаков облик и таа се врати – не физички, но во духовна смисла, раскажува Мич. – Се случуваат многу чудни работи. Нејзиниот дух дојде во мојата соба и седна на ивицата на мојот кревет. Седи тука и ме гледа со нејзиното прекрасно лице. Станувам нервозен кога таа е тука, а Ејми на некој начин ме теши бидејќи знам дека е тука покрај мене. Мич кажува дека непосредно по смртта, Ејми му се појавила во форма на кос, птица која што ја имаше истетовирано на раката. – Недела дена откако почина, бев во куќата на мојата сестра. Беше ноќ, а птиците не летаат ноќе. Кос се удри во прозорецот, па го зедовме во куќата. Се подигна, слета помеѓу нас и започна да пее. Тогаш помислувате дека тоа е само птица, но тоа беше таа. Сигурен сум во тоа, вели Мич. Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011. година во својот дом во Лондон, како последица од труење со алкохол.

Latest Posts

Љупчо Николовски: Од Делчево ќе ја пратиме пораката дека ставаме крај на сите остатоци на режимот

Големата победа на 15 јули на СДСМ и на коалицијата „Можеме“ ќе дојде и од Делчево и третата Изборна единица, од тука ќе ја...

Царовска во „Само вистина“: Ние носиме закони со експерти, вие ги носевте ноќе, по 200 во 12 часа

„Законот за недискриминација не е на сила затоа што Ѓорге Иванов не сакаше да го потпише законот и друга причина нема, не е точно...

Ласовска: Ќе ја довршиме гасификацијата во Свети Николе и ќе обезбедиме бесплатен приклучок за гас за секое семејство

Благица Ласовска од Свети Николе му порача на Заев дека го понижи донстоинството на македонскиот народ ги продадовте  македонските национални интереси. Македонскиот идентитет не...

Владата го прогласи 15 јули за неработен, нема да се одработува

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15 јули се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените парламентарни...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.