fbpx
23.8 C
Skopje

Тажна вест доцна вечерва: Загина 14 годишно момче во сообраќајка кај Марино

АКТУЕЛНО

Момче на 14-годишна возраст (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина денеска во тешка сообраќајка во Марино, Општина Илинден, пренесе ТВ „Сител“.

Момчето кое возело мотор починало на лице место откако автомобил му го пресекол патот и се судриле. Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -