fbpx
6.8 C
Skopje

Тажна вест од Дебар: Почина 43 годишно лице од труење со плин

АКТУЕЛНО

Четириесет и три годишен дебранец починал како последица од труење со плин. Тој се затрул пред неколку дена но одбил да се јави на лекар.

-Во 9:45 часот во текот на вчерашниот ден, во Секторот за внатрешни работи во Охрид од Општата болница со проширена дејност во Дебар, пријавено е дека на ургентното одделение, бил донесен пациент во неконтактибилна состојба и без видливи траги на насилство, кој и покрај укажаната медицинска помош, починал, изјави Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Додаде дека по известување на јавен обвинител и преземените мерки, констатирано е дека се работи за А.И.(43) од Дебар.
Извор: Сител ТВ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -