fbpx
-3 C
Skopje

Телефонот на ќерка ми звонеше долго, потоа се јави маж – потресно сведоштво на таткото на Марија

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Слушнав на вести дека се случил верижен судир кај Јагодина, па и звонев на ќерка ми Марија, бидејќи знаев дека со автомобилот тргна по тој пат. Телефонот долго ѕвонеше, а потоа се јави маж кој се претстави како полицаец и ми рече дека мојата ќерка е мртва. Ова на роднините им го раскажал таткото на Марија Чајетинац(33) од Дубље кај Трстеник, една од осумте жртви на стравичниот верижен судир кој во вторникот се случи на автопатот кај Јагодина.

Марија страдала додека од Белград одела накај дома кај родителите. Роднините на несреќната девојка велат дека слушнале за страшната несреќа од медиумите, но дека не знаеле дека една од жртвите е Марија.Како што раскажуваат Марија била гордост на семејството.

-Замина од селото за да студира во Белград. Татко и има приватна фрима, па таа половина време живееше во село, а половина во Белград. Не беше мажена. Инаку во автомобилот со Марија било и нејзиното куче, кое секаде го водеше со себе. Тој не е пронајден- велат роднините на Марија.

Еден од жртвите е и Пеѓа Антонијевиќ(31) од Пирот. Имено Пеѓа возел камион, излегол од возилото како би помогнал на повредените во судирот, но во тој монент на него налетал камион и го фрлил на шлепер.

Несреќеното момче останало приклештено меѓу двете товарни возила и починал. Зад себе оставил тригодишен син, сопруга, брат и неутешни родители. Тој практично го издржувал целото семејство- тврдат блиските на Пеѓа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -