fbpx
-2 C
Skopje

Темелко на распит во полициската станица Беко, па во притвор

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Едмонд Темелко, градоналникот на Пустец е на распит во полициската станица Беко во Скопје, по што ќе биде спроведен во Истражниот Затвор Скопје.

За Темелко кој е обвинет во случајот Титаник на СЈО, Основиот суд Скопје 1 изрече мерка притвор во траење од 30 дена. До МВР била испратена наредба за спроведување на овој обвинетиот во притвор откако за него беше распишана централна и меѓународна потерница.

СЈО утврдило дека обвинетиот Темелко не ги почитувал мерките за редовно јавување во судот, па била побарана построга мерка, тој иако имал забрана да не ја напушта Македонија, неколку пати ја поминал границата со албанска лична карта.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сообраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешки повре д се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...

Жител на Берово лажел дека е kиднапиран, при што побарал 10.000 евра од својот татkо за да биде ”ослободен”

Прочитај повеќе во продолжение На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење...

Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Македонија

Денес Македонија го одигра натпреварот против Египет на Светското првенство во кое доживеавме вистинско понижување, пишува порталот Спортски.мк Египет е фаворит во овој натпревар, па...
- Advertisement -