fbpx
7 C
Skopje

Темелковски: Недозволиво е жителите на општина Кисела Вода со години да живеат меѓу градежен шут, раскопани улици и руинирана инфраструктура (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Претседателот на ОО СДСМ Кисела Вода, Филип Темелковски денеска на прес конференција рече дека граѓаните на Кисела Вода не заслужуваат аматерско водење на општината, а на локалните избори Кисела Вода ќе добие градоначалник и советници кои ќе водат грижа за граѓаните на Кисела Вода.

„Недозволиво е жителите на општина Кисела Вода со години да живеат меѓу градежен шут, раскопани улици и руинирана инфраструктура.

Поради ова сообраќајот во Кисела Вода се одвива небезбедно и отежнато и претставува закана по безбедноста и на возачите и на пешаците.

Алармантна е состојбата на булеварот Борис Трајковски, оставен со месеци со дупки и отворени канали и без осветлување.

Хаосот го предизвикуваат импровизациите наместо вистинска реконструкција на улиците.

Врз калливите и раскопани улици, се става неквалитетен асфалт што го снемува за десетина дена.

Ова го попречува нормално функционирање на граѓаните.
Тие не можат ни децата на училиште да ги пратат без загриженост како ќе се справат по раскопаните улици преполни со возила, кои вртат каде ќе најдат можност, за да не ги искинат гумите од автомобилите.

Градоначалничката Билјана Беличанец и советниците од ВМРО-ДПМНЕ се служат со скапи импровизации за кои се одлеваат пари на граѓаните од општинскиот буџет, а не ги решаваат нивните проблеми.

Порачуваме дека ќе ги преиспитаме сите злоупотреби на пари на граѓаните за наводни реконструкции. Истовремено апелираме да се обезбедат соодветно улиците за децата за да не дојде до несакани последици!

Граѓаните на Кисела Вода не заслужуваат аматерско раководење со општината. По промените на парламентарните избори, доаѓаат промени и на локалната власт и Кисела Вода ќе добие градночалник и советници кои ќе работат посветено ислучиво за доброто на општината и нејзините жители“ изјави Филип Темелковски на денешната прес конференција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -