20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Емилија Рамбабова: На 15 јули да го заокружиме бројот 3, бидејќи ние жените знаеме уште подобро, уште повеќе!

Нашата заложба е општество еднакво за сите. Затоа ја ратификуваме Истанбулската конвенција ,донесовме нов закон за прекин на бременоста и го вративме правото на...

Љупчо Николовски со Балкоски од ВМРО НП на средба со граѓаните на Марино (ФОТО)

Со генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балковски и претседателот на Обединети, Љубе Бошковски, разговаравме со дел од симпатизерите и подржувачи на овие партии...

Д-р Сашко Николов: Жената е стожерот на нашето општество!

Жената е столбот на секој дом, жената е главниот атрибут на секој маж, жената е стожерот на нашето општество. Рамноправност, еднаквост и заедништво. #Можеме уште повеќе и...

Села: Не треба премиерот да е Албанец, треба да е на сите граѓани

На Македонија не и треба премиер Албанец, туку премиер на сите граѓани, вели во денешното интервју во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, лидерот на коалицијата...

Tемператури до 19 степени oд понеделник

Врнежи од дожд, а на планините од снег под влијание на влажен бран ќе има утре, а од крајот на викендот ќе има пораст на температурите и ќе достигнат до 19 степени.

Врнежите ќе бидат пообилни утре попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта и во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од недела дневните температури ќе бидат во пораст, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето денеска ќе биде сончево со температура од 9 до 16 стешени, утре минималните од -1 до шест, а дневните од 3 до 12 степени. В сабота и в недела максималните температри до 13 односно 15 степени по што на почетокот на следната недела ќе се искачќат до 19 степени.

Latest Posts

Емилија Рамбабова: На 15 јули да го заокружиме бројот 3, бидејќи ние жените знаеме уште подобро, уште повеќе!

Нашата заложба е општество еднакво за сите. Затоа ја ратификуваме Истанбулската конвенција ,донесовме нов закон за прекин на бременоста и го вративме правото на...

Љупчо Николовски со Балкоски од ВМРО НП на средба со граѓаните на Марино (ФОТО)

Со генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балковски и претседателот на Обединети, Љубе Бошковски, разговаравме со дел од симпатизерите и подржувачи на овие партии...

Д-р Сашко Николов: Жената е стожерот на нашето општество!

Жената е столбот на секој дом, жената е главниот атрибут на секој маж, жената е стожерот на нашето општество. Рамноправност, еднаквост и заедништво. #Можеме уште повеќе и...

Села: Не треба премиерот да е Албанец, треба да е на сите граѓани

На Македонија не и треба премиер Албанец, туку премиер на сите граѓани, вели во денешното интервју во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, лидерот на коалицијата...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.