fbpx
2.8 C
Skopje

Тетовската болница ги отстранува посетителите во ковид-центарот

АКТУЕЛНО

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово, со пациентите заболени од Ковид-19, престојуваат семејствата, реагираа вечерва од таму. ТВ21 објави дека на сите блиски кои не се заразени и се грижеа за пациентите им било кажано да го напуштат објектот.

Еден од нив беше граѓанинот кој се изјасни пред камерите дека редовно се грижи за својата сопруга во болницата. Тој вели дека оваа одлука дошла по изјавата што ја дал во текот на денот.

„Да, да! Има луѓе. „Не само кај мене, туку за повеќето, генерално, 100% од луѓето се целосно згрижени од членовите на семејството“, рече лицето претходно пред медиумите.

Во трагичниот настан со модуларната болница во Тетово, беше јасно дека незаразени лица престојуваат во болницата, грижејќи се за своите роднини.

Меѓу 14 -те жртви, 2 од нив биле роднини на пациенти.
Извор: Фактор

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -