fbpx
6 C
Skopje

Тезгата на овој дедо на пазар сите ја одминуваат: Само ретки кај него купуваат кило цреши

АКТУЕЛНО

Последниве неколку дена пазарот во Коњарник е ноќна мора за сите белграѓани на кои математиката не им оди од рака.

Имено, тезгата на овој дедо станала хит на интернет, а вие ќе се воодушевите кога ќе видите за што станува збор.

Се чини дека дедото е исклучителен математичар, а тоа одлучил да го покаже на пазар, па со цената да ги стави во дилема купувачите.

Дедото нуди цвеќе и овошје, но за да пресметате колку ќе ве чини, ќе треба да се помачите.  На интернет луѓето се уверени дека со овој потег ги истерл сите купувачи.

Дали вие би собрале храброст за да купите килограм цреши од овде?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -