fbpx
10 C
Skopje

Тежела 135 килограми и се плашела од огледало: Денес е згодна фитнес инструкторка, нема да верувате како изгледа (Фото)

АКТУЕЛНО

На прв поглед Американката Дезирње Алексис- Кае Мајз е само уште една девојка од Инстаграм, која се грижи за здрава исхрана и навики, но сепак нејзината приказна е неверојатна.

Пред две години Дезире имала 135 килограми и имал проблем да се погледне во огледало.

-Тоа беше најлошиот период од мојот живот. Веројатно можев да добијам уште поголема тежина затоа што човек во таква состојба едноставно одбива да се соочи со реалноста, вели Дезире, која има само 25 години, а најлошиот период го минала на само 21 година.

Еден ден, таа едноставно одлучила да го промени животот и се заколнала дека ќе вежба и ќе јаде здраво и посетила лекар. Беше јасно дека килограмите нема да исчезнат без операција на стомакот што ја направила пред една година, а во последните две години успеала да стопи дури 68 килограми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -