fbpx
17.8 C
Skopje

Тежок ден пред викенд за неколку знаци – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

ОВЕН

Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе се премислите за нови бизнис можности. Бидете поинтелигентни, бидејќи делата вредат повеќе од зборови.
Со казнување на другите, вие се казнувате самите себеси. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни намери.

БИК

Вие сте еден чекор понапред од другите и вашите резултати ги надминуваат просечните оценки. Наидувате на добар прием во друштвото на соработниците, но не треба да се занесувате со нови идеи. Обидете се да имате заеднички интереси. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни желби и потреби. Совршено се надополнувате во различни ситуации.

БЛИЗНАЦИ

Вас многу ви значи тоа да изгледате убаво или шармантно пред Вашата околина. Сепак, некој го оценува вашето однесување на погрешен начин. Оставете на останатите да се оптоваруваат со работите кои што не носат материјална добивка, позитивни ефекти или песпектива. Вие се соочувате со проблем на недоразбирање.

РАК

Имено, многу луѓе мислат дека откривањето на ѕвездата е преоптоварено и дека ова не е примарна комбинација за јавноста. Вие не сакате да ја поддржувате нечија приказна која се сведува на повторување на познати факти. Имате впечаток дека некој го успорува или ги попречува вашите деловни цели.

Побарајте поефикасен начин за подобрување на вашето расположение и концентрација. Ако не сте задоволни од развојот на некој настан кој влијае на одредени промени преку вашиот статус.

ЛАВ

Не потпирајте се на роднините или членовите на семејството, да ги пренесете важните лични пораки што ги оставивте. Веројатно ќе ги заборават. Конфликтот помеѓу професионалните и домашните обврски може да предизвика да пропуштите некоја можност.

ДЕВИЦА

Вашите идеи претставуваат потенцијален ризик, па не очекувајте бизнис или практична поддршка. Треба да бидете уште ангажирани во решавањето на деловните проблеми, но не по цена на раскинување на договорот. Не дозволувајте некој да се расправа или да ве критикува без вистинската причина.

ВАГА

Во средба со соработниците, подобро е да се фокусирате на моменталната ситуација, отколку да се занимавате со далечни предвидувања. Непотребно се расправате за работи кои немаат пресудно сначење за вашиот деловен статус. Потрудете се да бидете доволно шармантни пред личноста која на некој начин ги тестира вашите квалитети.

СКОРПИЈА

Обвинувате погрешна личност за неуспехот или за различните компликации кои вас ве успоруваат во деловните планови. Полесно е да се обвини друг, посебно ако некој нема доволно храброст да ви се спротистави. Изгледа дека сте поставиле некои високи критериуми и премногу очекувате од партнерот.

СТРЕЛЕЦ

Имате помалку лошо предчуство, но некој вас ве убедува да продолжите со започнатите планови. Сериозно размислете за некое алтернативно решение. Важно е правилно да ја разликувате моралната од физичката храброст. Не добивате емотивна поддршка доволно. Сепак, немојте да го измамите својот партнер.

ЈАРЕЦ

Во можност сте да завршите некоја работа која ви носи психичко олеснување, но и материјална корист. Сепак подобро е својата енергија да ја насочите на позната ситуација и да не ризикувате премногу. Бидете доследни на своите намери. Планирајте средба со некоја драга личност. Нека ве поттикнува на добро расположение.

ВОДОЛИЈА

Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактеризира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави во своја корист. Сочувајте ја присебноста на духот во деловните средби. Нема потреба да градите некоја нова илузија за емотивна среќа. Имате доволно оптимизам.

РИБИ

Важно е да верувате во својата интуиција, но и да прифатите корисен совет. Во обид да се претставите во извесна смисла како голем експерт, трпите нечија критика. Трпеливо почекајте ги завршните резултати или почекајте ја добивката која ви следува. Понекогаш не е важно тоа што го кажувате, туку тоа што го чувствувате и покажувате.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -