fbpx
-2 C
Skopje

Фото: Ова се браќата на Јелена Карлеуша кои умешно ги крие од јавноста

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Kaрлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван и Никола речиси никогаш и да не ги спомнала.

Всушност, се работи за нејзини полубраќа од вториот брак на нејзиниот татко Драган.

Јелена иако ретко зборува за нив, всушност е во добри односи и често поминуваат време заедно, а тие ѝ се и голема поддршка како во работата, но најмногу во приватниот живот.

Фотографијата на Инстаграм која е инаку од 2016 година и датира од времето на прославата на десетгодишшнината од бракот на Јелена и Душко Тошиќ, а ја објави брат ѝ Иван Карлеуша, а во описот напишал: „сестра и браќа“. На тоа, фолк дивата одговорила само со неколку срценца.

Денес важи за една од најпопуларните јавни личности во регионот, која води луксузен живот и гламурозен животен стил, но на почетокот на кариерата, Јелена Карлеуша (42) беше доста различна од поп-дивата што ја знаеме денес. Доста млада, таа ја имаше несреќата да го загуби свршеникот и тоа на доста брутален начин – беше убиен при враќањето од погребот на својот пријател.

Имено, Карлеуша беше во љубовна врска со Зоран Давидовиќ Чанда, за кого многумина шпекулираа дека има врска со српското подземје и со криминални дејствија. Во 1999 година, Јелена и Чанда се свршија, а на 23 март 2000 година тој беше убиен. Пејачката за убиството ги обвинуваше Аркан и Цеца, со која се’ уште е во „војна“, а по трагедијата, се повлече од сцената.

Кога ѝ се врати на музичката кариера, отпеа песна за покојниот свршеник – „Балада за Зоран“. Нa 23 септември 2004 година, Јелена се омажи со познатиот српски бизнисмен Бојан Кариќ.
Меѓутоа, бракот им се распадна во март во 2005 година, наводно поради прељуба од страна на пејачката. Сепак, сестрата на Бојан, Данијела имаше што да каже за бившата снаа:

Таа не се омажи со него заради пари, тие се сакаа. Постоеја девојки што сакаа да влезат во нашето семејство заради интерес, но Јелена не е една од нив. Со неа убаво се согласував, ми беше една од најомилените снаи. Карлеуша приватно е мошне пристојна и фина личност, секогаш ми укажуваше почит и немам нешто лошо да кажам за неа. За неа имав убаво мислење и се’ уште го имам.“

Во 2008 година, Јелена Карлеуша се омажи со фудбалерот Душко Тошиќ со кого ги роди своите ќерки Атина и Ника.

Нивниот брак го раздрма наводната афера на поп-дивата со фудбалерот Огњен Врањеш, но успеаја да им одолеат на проблемите и медиумскиот линч и да го одржат бракот.

Кога бев мала ,најмногу ме нервираше сиромаштијата. Ме болеше кога ги гледав мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат. Бев скромно девојче, кое не бараше ништо. Само да ми веруваат дека еден ден ќе успеам. И ми веруваа. Јас успеав заради нив“, изјави Карлеуша непосредно пред својот 40-ти роденден.

И така беше… Денес таа е една од најпознатите личности во Србија и пошироко, која само на Инстаграм ја следат над милион следачи.

Foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -