fbpx
6 C
Skopje

Тијана Дабчевиќ одговори на прашањето за второ дете

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Тијана Дапчевиќ е постојано е на релација Србија – Македонија и е ангажирана на сите полиња. Пејачка, водител, актерка, мајка, сопруга, сестра, ќерка, пријателка, се тоа е Дапчевиќ. Постојано е ангажирана и работи на проекти.

Изминатиот период Тијана снимаше спот за песната „Километри“, која ја препеа од Влатко Лозановски. Периодов ќе биде во Македонија каде што ќе ја снима третата сезона на серијата „Преспав“, а наскоро ќе започне и новата сезона на емисијата „Вечер со Тијана“.

Од време на време знае да се појави како член во жирито на „Никогаш не е доцна“. Во интервју за „Блиц“ ја праша Тијана дали има време за семејството, а таа одговори:

„Јас серијата ја снимам еден месец, а другите 11 месеци сум посветена на семејството“, вели македонската пејачка. Тијана и нејзинот сопруг Милан го имат синот Вук, а на прашањето дали Дапчевиќ планира друго дете таа одговори:

„Тоа не може да се планира, тоа кога ќе се случи…сега сестра ми го чека второто дете, момче“, изјави Тијана.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -