fbpx
-2 C
Skopje

Тикет во живо – предности кои ви ги пружа овој тип на тикет

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Кога ќе го чуеме зборот тикет, автоматски не потсетува на стандардните тикети кои ги уплаќаме во кладилница. Но со развивањето на технологијата, напреднуваше и кладењето. Па така пред 10 години тикет во живо беше само еден „смешен“ концепт, а сега е тренд.

Тикетите во живо се многу популарни не само затоа што се во тек со времето, туку нудат некои предности. А за оние кои се кладат нормално дека тоа е многу важно. Затоа што кладењето за некои е само хоби, пак за други тоа е начин за остварување на профит и забава.

Тикет во живо – изглед и конструкција

Конструкцијата на тикетот е слична како и „стандардните“ тикети. Таа во голем дел зависи од онлајн кладилницата, односно каков изглед ви нуди кладилницата. Изгледот може да биде различен во различни кладилници, но содржината на тикетот е скоро иста. На тикетот го имате кодот, според кој се валидизира вашиот тикет, изиграните натпревари и пресметка за уплата/исплата. Како што рековме, сличен е со традиционалните тикети, разликата е во натпреварите на тикетот.


На тикетот во живо типувате на натпревари во живо. Понудата на која може да се кладите е определена од обложувалницата, односно сте малку ограничени за разлика од традиционалните тикети.Но во секој случај кладењето во живо ви нуди многу опции, па така вие имате шанса да одберете на што ќе се кладите. Овој тип на кладење, е во експанзија многу години, па така „секојдневно“ понудата се зголемува. Кај кладењето во живо коефициентите се движат во зависност од тоа како се одвива играта. Опциите на кои може да се кладите и коефициентите се разликуваат во зависност од видот на спорт.

Тикетот во живо ви нуди брза исплата

Уште една разлика од нормалните тикети е во исплатата. Како што знаеме, за исплата на традиционалните тикети, треба исплатата да се процесира, што во некои кладилници знае да потрае ден, или два. Со тикетот во живо тоа не е случај, по завршување на натпреварот вие одма може да извршите исплата на тикетот. Без никакви процесирања, и чекање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -