fbpx
2.4 C
Skopje

Тикет во живо – се повеќе популарен во светот на кладењето

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Поради се поголемата популарност на тикетите во живо, сигурно го имате сретнато овој термин. Овој вид на тикет е многу популарен, поготово во последните години. Со технолошкиот развој, се разви и оваа индустрија. Па така се повеќе се користи кладењето во живо, тикети во живо, онлајн кладилниците и слично.

Тоа е така затоа што тикетот во живо нуди одлични поволности. Во кладењето не е случај да се пратат слепо трендовите. Играчите го користат овој вид на тикет само затоа што нуди одлични можности, а не само затоа што е тренд. Ви звучи ли примамливо да се обложите во 51 минута од фудбалскиот натпревар, и по завршување да ви ја исплатат добивката? Тоа е една голема предност на тикетот во живо, тој се исплаќа одма по завршување на настанот на кој се кладите.


Нема потреба од никакви процесирања и обработки на вашата добивка. Исто така често се случува да креираме добар тикет, но притоа коефициентот да носи многу мала добивка. Тука „лежи“ уште една предност на тикетот во живо. Доколку имате познавања за некој тим и истиот е фаворит. Да претпоставиме дека на почетокот лошо му тргнува играта, додека да се разиграат играчите. Доколку тимот го изиграте да победи на традиционален тикет, затоа што е фаворит вие ќе добиете многу мал коефициент и добивка. Тоа не е случај со кладењето во живо, коефициентите варираат во зависност од случувањата на теренот. Па така тоа може да е одлична прилика за оние кои имаат познавања и информации за кладење.

Тикет во живо – спортови достапни за таков вид на тикет

На тикетот во живо може да се изиграат само случувањата кои се предвидени за кладење во живо од страна на кладилницата. При креирање на тикет во живо вие не сте стриктно ограничени на кој спорт мора да се кладите. Порано кладењето во живо беше доста ограничено, и достапно само за мал број спортови. Сега тоа повеќе не е случај, па така може да се кладите на различни спортови. Кој спорт ќе го изберете останува на вас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...
- Advertisement -